RN732ATTD1172B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1172B25
Description
RES 11.7K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Height :
500μm
Thin Film
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
Weight :
5.499807mg
Resistance :
11.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RN732ATTD1172B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1172B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C