RN732ATTD1172A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1172A10
Description
RES 11.7K OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
11.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1172A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1172A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C