RN732ATTD1171C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1171C25
Description
RES 1.17K OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
1.17kOhm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C