RN732ATTD1171A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1171A25
Description
RES 1.17K OHM 0.05% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.17kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1171A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1171A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.17kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C