RN732ATTD1170B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1170B10
Description
RES 117 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
117Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1170B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1170B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 117Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C