RN732ATTD1170A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1170A10
Description
RES 117 OHM 0.05% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
117Ohm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD1170A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1170A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 117Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C