RN732ATTD1153F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1153F50
Description
RES 115K OHM 1% 1/10W 0805
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
115kOhm