RN732ATTD1153B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1153B25
Description
RES 115K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
100mW
ROHS3 Compliant
Height :
500μm
Resistance :
115kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
100V
Weight :
5.499807mg
Termination :
SMD/SMT
RN73
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1153B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1153B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 115kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C