RN732ATTD1152F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1152F25
Description
RES 11.5K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
11.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V