RN732ATTD1152F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1152F100
Description
RES 11.5K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
11.5kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1152F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1152F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C