RN732ATTD1152B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1152B25
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
FIXED RESISTOR
Height :
500μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
11.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
0805 (2012 Metric)
Power Rating :
100mW
e3
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN732ATTD1152B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1152B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C