RN732ATTD1152B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1152B10
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
11.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN732ATTD1152B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1152B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C