RN732ATTD1152B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1152B05
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
11.5kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1152B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1152B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C