RN732ATTD1151D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1151D10
Description
RES 1.15K OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.15kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W