RN732ATTD1151B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1151B25
Description
RES 1.15K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
Voltage - Rated :
100V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Number of Terminations :
2
Height :
500μm
RN73
Case Code (Imperial) :
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Resistance :
1.15kOhm
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1151B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1151B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C