RN732ATTD1151B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1151B05
Description
RES 1.15K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.15kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1151B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1151B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C