RN732ATTD1151A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1151A10
Description
RES 1.15K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.15kOhm
Datasheets
RN732ATTD1151A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1151A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C