RN732ATTD1150F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1150F50
Description
RES 115 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
115Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1150F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1150F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 115Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C