RN732ATTD1150D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1150D50
Description
RES 115 OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
115Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%