RN732ATTD1150D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1150D10
Description
RES 115 OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
115Ohm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1150D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1150D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 115Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C