RN732ATTD1150C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1150C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 115 OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.25%
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Resistance :
115Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm