RN732ATTD1143D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1143D25
Description
RES 114K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
114kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
Datasheets
RN732ATTD1143D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1143D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 114kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C