RN732ATTD1143C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1143C25
Description
RES 114K OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
114kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W