RN732ATTD1143B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1143B50
Description
RES 114K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
114kOhm
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1143B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1143B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 114kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C