RN732ATTD1142D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1142D100
Description
RES 11.4K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
11.4kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C