RN732ATTD1142B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1142B50
Description
RES 11.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
11.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1142B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1142B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C