RN732ATTD1142B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1142B10
Description
RES 11.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.1%