RN732ATTD1142B05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1142B05
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 11.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
11.4kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm