RN732ATTD1141F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1141F10
Description
RES 1.14K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.14kOhm