RN732ATTD1141B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1141B25
Description
RES 1.14K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.14kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD1141B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1141B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C