RN732ATTD1141B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1141B10
Description
RES 1.14K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.14kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm