RN732ATTD1141B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1141B05
Description
RES 1.14K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.14kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RN73
Datasheets
RN732ATTD1141B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1141B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C