RN732ATTD1140C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1140C10
Description
RES 114 OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
114Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN732ATTD1140C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1140C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 114Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C