RN732ATTD1140B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1140B05
Description
RES 114 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
114Ohm