RN732ATTD1132C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1132C50
Description
RES 11.3K OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
11.3kOhm
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W