RN732ATTD1132B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1132B25
Description
RES 11.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
11.3kOhm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
500μm
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
2
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN732ATTD1132B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1132B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C