RN732ATTD1132B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1132B05
Description
RES 11.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
11.3kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1132B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1132B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C