RN732ATTD1132A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1132A25
Description
RES 11.3K OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Series :
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
11.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1132A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1132A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C