RN732ATTD1132A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1132A05
Description
RES 11.3K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
11.3kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1132A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1132A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C