RN732ATTD1131F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1131F50
Description
RES 1.13K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.13kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1131F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1131F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.13kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C