RN732ATTD1131F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1131F25
Description
RES 1.13K OHM 1% 1/10W 0805
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.13kOhm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W