RN732ATTD1131F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1131F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.13K OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.13kOhm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm