RN732ATTD1131D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1131D10
Description
RES 1.13K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.13kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RN73
Datasheets
RN732ATTD1131D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1131D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C