RN732ATTD1130B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1130B50
Description
RES 113 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
113Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1130B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1130B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 113Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C