RN732ATTD1130B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1130B10
Description
RES 113 OHM 0.1% 1/10W 0805
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
113Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD1130B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1130B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 113Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C