RN732ATTD1130B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1130B05
Description
RES 113 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
113Ohm
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RN73
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1130B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1130B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 113Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C