RN732ATTD1130A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1130A10
Description
RES 113 OHM 0.05% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Resistance :
113Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1130A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1130A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 113Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C