RN732ATTD1113F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1113F25
Description
RES 111K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
111kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm