RN732ATTD1113F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1113F100
Description
RES 111K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
111kOhm
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1113F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1113F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 111kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C