RN732ATTD1113B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1113B50
Description
RES 111K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
111kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1113B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1113B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 111kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C